Neratovice ve znamení úspěchů

Poslední série republikových bodovacích turnajů se uskutečnila o víkendu 18.3. – 19.3. již tradičně ve Vlašimi a v Neratovicích. Zatímco ve Vlašimi tentokrát bojovalo mladší a nejmladší žactvo, Neratovice hostily starší žactvo a dorost. A právě ve dvou starších kategoriích jsme dosáhli několika opravdu skvělých výsledků, z nichž by bylo těžké vybrat ten nejlepší. Ale protože dámy mají přednost, začneme skvělým úspěchem Andrei Hromiakové, která obsadila 3. místo v kategorii dorostenek v turnaji B a zanechala tak za sebou spoustu dobrých hráček. Nejprve vyhrála skupinu a v pavouku postupně porazila Kristýnu Lošťákovou z Jiskry Aš, Markétu Synkovou ze Sokola Děhylov a Zdeňku Marešovou z Jiskry Domažlice. Její vítěznou sérii ukončila až loňská mistrně České republiky a budoucí vítězka tohoto turnaje, Anna Klempererová z Hradce Králové. O tom, jaký úspěch to byl svědčí i to, že Andree dělaly na pomyslném stupínku vítězů společnost kadetské reprezentantky Helena Sommerová z Kotlářky (2. místo) a Klára Witoszová z Havířova (3. místo). V kategorii dorostenců si mohl Matouš Důra zahrát „Áčkový“ turnaj a získal v něm i jedno cenné vítězství nad Vítkem Dvořákem z Ostravy. V Béčkovém turnaji se podařilo ze skupiny postoupit Michalu Vyletovi a Adamu Končalovi a oba pak skončili na pálce budoucího vítěze Dominika Kříže z Velké Hleďsebe. Zatímco ale Michalovu cestu turnajem ukončil Dominik již v prvním kole finálového pavouka, Adam se s ním utkal až v devět hodin večer v zápase o celkové vítězství v turnaji. I když měl Adam po celou dobu nad svým soupeřem převahu, nakonec prohrál 2:3 na sety. Ač ho prohra velmi mrzela, druhé místo je fantastický výsledek, obzvlášť když se vezme v úvahu, s kolika kvalitními hráči si v průběhu turnaje zvládl poradit. Za zmínku stojí např. Tomáš Beran z Kotlářky nebo turnajová dvojka a druhý den bronzový starší žák Dan Janovský, kterého Adam vyprovodil dokonce 3:0.

V kategorii staršího žactva je potřeba vyzdvihnout zejména výkony Matouše Důry a Adama Končala, kteří se oba dostali mezi šestnáct nejlepších starších žáků v republice, což je úspěch, který už dlouho nepamatujeme. Oba dokázali postoupit ze svých skupin (Adam v té své dokonce porazil turnajovou trojku Aleše Rusnáka z Havířova) a ve finálovém pavouku uhrát ještě další zápas. A oba dva pak prohráli s budoucími finalisty, Matouš s budoucím vítězem a turnajovou jedničkou Šimonem Jadrným z Havlíčkova Brodu a Adam s druhým Kryštofem Přídou z Kotlářky Praha. Ani jeden z kluků ale nedal svou kůži lacino. Adamovi v rozhodujících okamžicích vyloženě nepřálo štěstí, a kdyby tomu tak nebylo, mohl zrovna tak, jak prohrál, i zvítězit. Matouš předvedl se Šimonem Jadrným fantastické utkání a už ho měl téměř na lopatě, když dokázal vést 2:0 na sety. Nakonec však zvítězily zkušenosti, kterých má Šimon přeci jen o něco více a Matouš prohrál 2:3. Všichni ostatní hráči a hráčky (Denis Kuncl, Matěj Ibrmajer, Helena Vyletová a Klaudie Holubová) v turnaji kategorie B dokázali postoupit ze svých skupin, za což si také zaslouží pochvalu. Nejdále z nich se dostala Helena Vyletová (mezi šestnáct) a podařilo se jí postoupit ze skupiny i v kategorii dorostenek.

Ve Vlašimi se naopak úplně podle našich představ nedařilo. Klaudie Holubová obsadila v mladších žákyních sice dobré dělené patnácté místo, ale všichni víme, že má na víc. Z nejmladšího žactva si přivezl jedno vítězství akorát David Lang.