RBTM Ostrava – mladší a starší žactvo

Ve dnech 1. a 2. října 2016 se uskutečnily v Ostravě a v Havířově RBTM všech kategorií. Vzhledem k velké vzdálenosti jsme tentokrát nechali naše nejmladší naděje odpočívat a do kategorie nejmladšího žactva jsme nikoho nepřihlásili. V kategorii mladšího žactva nás reprezentovala Klaudie Holubová, která přivezla dvě medaile – za třetí místo ve čtyřhře mladších žákyň, kterou vybojovala se svou deblovou spoluhráčkou Patrícií Segetovou z Děhylova a za první místo v útěše kategorie A. Gratulujeme!

Klaudie nastoupila spolu s Helenou Vyletovou i v kategorii starších žákyň. Obě děvčata v soutěži B postoupila ze skupiny a v pavouku vyhrála jeden zápas, čímž se dostala mezi nejlepších 16. Helena svou skupinu dokonce vyhrála, což je vzhledem k velké konkurenci v této kategorii velký úspěch.  V kategorii starších žáků tentokrát nenastoupil ze zdravotních důvodů Adam Končal a Denis Kuncl, takže “naše barvy” hájil pouze Matouš Důra. Ve skupině sice sehrál výborný zápas se Šimonem Bělíkem, který den před tím vyhrál turnaj mladších žáků, na postup do hlavní soutěže to ale tentokrát nestačilo. V útěše si ale Matouš spravil chuť, když se mu podařilo ve druhém kole porazit osmnáctého nasazeného Tomáše Branného z Havířova.