Úspěchy našich hráčů na BTM v Praze

prahaBTM ČR DOROSTU-PRAHA-JIŽNÍ MĚSTO se zúčastnilo 220 dorostenců (155/65). Začal se uplatňovat nový systém turnajů, který je rozdělen do skupin „A“ a „B“. Byl to docela masakr, protože se hrálo na 16 stolech a poslední zápasy se hrály ve 21:00. Dokonce byly vynechány čtyřhry.

V áčku hrálo 48/24 hráčů, kteří byli nasazeni podle žebříčku. Byly vytvořeny skupiny po čtyřech hráčích, z nichž dva postupovali do hlavní soutěže a následně se vyřazovali v pavouku. Druzí dva padli do útěchy, z níž posledních 8 sestupovalo do béčka.

V béčku byli hráči také rozděleni do čtyřčlenných skupin a první dva ze skupiny postupovali do pavouka, kde se utkali o osm postupových míst do áčka. (u děvčat si nejsem jistý počtem sestupujících a postupujících)

Za Sokol V. se turnaje zúčastnili Adam, Michal, Matouš, Helena, Andrea a Rebeka. Všichni byli nasazeni do skupiny B.

Rebeka skončila ve skupině druhá, postoupila do pavouka a prohrála ve druhém kole. Andrea a Helena obsadily třetí místo ve skupině. Michal skončil ve skupině čtvrtý. Adam i Matouš svoji skupinu vyhráli a v následném pavouku Adam prohrál ve třetím kole a Matoušovi se podařilo dojít do semifinále a obsadit 3. místo, čímž se nominoval na příští turnaj do áčka.

BTM ČR STARŠÍHO ŽACTVA STEN MARKETING OPEN 2016 PRAHA – OÁZA. I zde bylo přibližně 210 hráčů (150/60), ale díky 24 stolům byl turnaj kratší a hrály se i čtyřhry.

Za Sokol V. se zúčastnili Rebeka (A), Helena (B), Klaudie (B), Adam (A), Matouš (A), Denis (B).

Rebeka skončila třetí ve skupině a v útěše vypadla v semifinále. Klaudie skončila druhá ve skupině, postoupila do pavouka, kde skončila v semifinále a postoupila na příští turnaj do áčka. Helena byla ve skupině druhá a vypadla v prvním kole pavouka. Adam skončil třetí ve skupině a v útěše vypadl ve čtvrtfinále. Matouš skončil ve skupině druhý, čímž postoupil do hlavní soutěže a vypadl v druhém kole pavouka. Denis vyhrál skupinu a v pavouku vypadl ve druhém kole.

Čtyřhry hrály Klaudie s Helenou, které vypadly v prvním kole. Rebeka hrála s Terezou Prázdnou a skončily ve čtvrtfinále. Matouš s Adamem uhráli čtvrtfinále. A Denis s Matějem Grusem skončili ve druhém kole.

(zpracoval Miloš Důra)