Dějištěm 5. divizního turnaje mládeže se staly Horažďovice.

V tělocvičně horažďovické základní školy se v neděli 5.3.2017 konal předposlední divizní turnaj mládeže v této sezóně. Sice na některých stolech nebylo příliš vidět, jelikož nebyla herna zacloněna proti přírodnímu světlu, ale na druhou stranu dostal každý účastník párky a kromě medailí a diplomů obdrželi vítězové i hodnotné ceny, což turnaj zpříjemnilo. Divizi A tentokrát vyhrál Petr Legát z Unionu, kterému skončili na raketě i dva naši hráči – v semifinále Adam Končal a ve finále Matouš Důra. Je však nutno podotknout, že s ním oba prohráli těsně 2:3 na sety, Adam dokonce smolných 9:11 v pátém setu. Matouši Důrovi tak patřilo výborné druhé místo a vzhledem k tomu, že Adam po prohraném semifinálovém zápase porazil v utkání o třetí místo Kristýnu Šebkovou z Unionu, obsadil také skvělé třetí místo. V divizi A hráli i Marek Jánský, Klaudie Holubová, Helena Vyletová a Matěj Ibrmajer. Již samotná účast v divizi A byla pro některé z nich velkým úspěchem a navíc se zde neztratili. Z jejich výsledků je třeba vyzdvihnout hlavně vítězství Heleny Vyletové nad Zdeňkou Marešovou z Jiskry Domažlice.

Divizi B ovládl Denis Kuncl, k čemuž mu patří velká gratulace. Ve finále porazil Kubu Hnojského z Klatov, který před tím vyřadil Michala Vyletu. Michal pak uspěl v boji o třetí místo a k Denisově zlatu přidal ještě bronz. V divizi C hájili naše barvy Matěj Moučka, Věrka Jaramillo a David Lang. Matějovi unikl postup do divize B pouze o jedno místo, když obsadil pátou příčku. Věrka byla dvanáctá, což byl její nejlepší „divizní“ úspěch v této sezóně a David hned za ní. Divize D nám přinesla další medaili a postaral se o ni Michal Dao Trong, když obsadil druhé místo. Michal si tak zároveň vybojoval postup do divize C pro následující turnaj. Skvělé, i když smolné, páté místo obsadil Jarda Jůza, který byl na svém prvním divizním turnaji a hned mu postup do divize C unikl pouze o vlásek. Třinácté místo obsadil Tonda Hronek.