Divizní turnaj v Klatovech – Matouš Důra si přivezl pohár pro vítěze!

22. 10. 2016

2. divizní turnaj mládeže v Klatovech byl obsazen rekordním počtem 71 hráčů a hráček. Náš oddíl reprezentovalo 16 dětí – v divizi A Matouš Důra, Adam Končal, Denis Kuncl, Jakub Vladyka a Michal Vyleta, v divizi B Marek Jánský, Robin Dzuro, Matěj Moučka, Andrea Hromiaková, Klaudie Holubová a Helena Vyletová, v divizi C David Lang, Daniel Klimeš a Věra Jaramillo a v divizi D Tonda Hronek a Petra Zuchová. První jmenovaný – starší žák Matouš Důra, se postaral o fantastický úspěch, když dokázal ve velké konkurenci obstát, bez jediné porážky vybojoval celkové vítězství a zanechal tak za sebou sedmdesát hráčů a hráček. Za zmínku stojí zejména jeho finálové vítězství nad kadetským reprezentantem Ondrou Květoněm. Skvělé 4. místo získal výborně hrající Adam Končal, kterému se podařilo porazit jednoho z nejlepších dorostenců Petra Legáta a v semifinále měl na Matouše Důru dokonce několik mečbolů. O třetí místo pak prohrál v pětisetové bitvě s vítězem minulého divizního turnaje Miroslavem Sochorem. Pochvalu zaslouží i Denis Kuncl, Klaudie Holubová, Matěj Moučka a Andrea Hromiaková, kteří postoupili po minulém turnaji do vyšší divize a podařilo se jim v nich udržet. Stejně tak musíme vyzdvihnout výkony našich nejmenších, kteří statečně bojovali a náročný turnaj zvládli na výbornou.

(DS, foto MD, HV)