Matouš Důra, Jarda Jůza a Věrka Jaramillo mezi nejlepšími hráči na RBTM v Praze

V Praze na Chodově a Jižním Městě se uskutečnily první republikové bodovací turnaje mládeže této sezóny a pro náš oddíl to byly jedny z nejúspěšnějších turnajů vůbec. V každé kategorii jsme totiž měli zástupce v turnaji A, kterým se podařilo postoupit ze skupiny a probojovat se tak mezi nejlepší republikové hráče. Nejdále se dostala Věrka Jaramillo, která postoupila ze skupiny jako první, když porazila čtvrtou nasazenou hráčku a celkově obsadila 5.-8. příčku. Mezi šestnáct nejlepších starších žáků se probojoval Jarda Jůza, který po základní skupině zvládl vyhrát ještě jedno kolo a Matouš Důra se umístil na 17.-24. místě mezi dorostenci. V turnaji A mladších žákyň měla svou premiéru i Viki Jůzová, což je samo o sobě úspěch, vzhledem k tomu, že je mladší žákyní teprve první rok.

Zahanbit se ale nenechali ani naši zástupci v turnajích kategorie B, což byla Klaudie Holubová v dorostenkách, Denis Kuncl a Jarda Jůza v dorostencích, Věrka Jaramillo a Viki Jůzová ve starších žákyních a David Lang a Dan Klimeš ve starších žácích, kteří všichni dokázali postoupit ze skupin, i když většina z nich byla buď v této kategorii prvním rokem a nebo soutěžili o kategorii výš. Nejdále ze všech postoupil Denis Kuncl, který po skupině vyhrál ještě další dva zápasy.

V kategorii nejmladšího žactva byly získávat své první zkušetosti Lena a Nela Cíglerovy, které doplnily Julii Jaramillo. Všem třem našim nadějím se dařilo dobře a každá vyhrála dva zápasy. Lenča a Julča již v základní skupině, takže postoupily do hlavní soutěže a Nelča je pak dohnala svými vítězstvími v útěše.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci a doufáme, že se celá sezóna vydaří tak dobře, jako se vydařil tento start.