MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY DRUŽSTEV

Již tradičně hostila Ostrava první ze série mistrovských turnajů a to sice MČR družstev dorostu a staršího žactva. Na aprílovou sobotu se utkalo o tituly Mistrů republiky starší žactvo a Plzeňský kraj reprezentovala v obou kategoriích družstva z našeho oddílu. Starší žáci ve složení Matouš Důra, Adam Končal a Denis Kuncl a starší žákyně ve složení Klaudie Holubová a Helena Vyletová.
Kluci, jakožto osmý (tedy nasazený) tým turnaje, měli možnost hrát v prvním kole s papírově slabším soupeřem a los jim přisoudil Spartak Kaplice. V tomto utkání se však kluci hodně nadřeli, soupeř hrál dobře a na nás se promítla nervozita, když jsme nečekaně prohrávali po prvním zápase 0:1. Nakonec se ale vše v dobré obrátilo, kluci se pochlapili a každý z nich přispěl svým dílem na vydřeném postupu mezi nejlepších osm týmů republiky. Adam vyhrál ve druhém zápase důležitou koncovku pátého setu, Denis svým zápasem obrátil stav v náš prospěch a Matouš přidal za stavu 2:2 vítězný třetí bod. V dalším kole na kluky čekal později bronzový tým tohoto mistrovství z Kotlářky Praha, a i když kluci rozhodně nedali svou kůži zadarmo, soupeř byl nad jejich momentální síly. V dalším utkání se Zlínem sice Adam i Matouš celkem přesvědčivě porazili 17. nasazeného Lukáše Koudelíka, ale sendvič Jana Dufka je nakonec odsoudil k těsné prohře 2:3 a boji o konečné 7. – 8. místo. Tam se jim podařilo porazit SK Přerov 3:1 a obsadili tak skvělou konečnou sedmou příčku.
Děvčata měla smůlu, jelikož se součtem do první osmičky nevešla a tudíž je v prvním kole čekaly papírově silnější soupeřky. Konkrétně to byly budoucí bronzové medailistky ze Vsetína, a prohra s nimi je nasměrovala do bojů o 9.-16. místo. Tam však hned v dalším kole dokázaly po těžkém boji zvítězit nad družstvem z Litvínova a už bylo jasné, že s horším než dvanáctým místem odcházet nebudeme. A i když v dalším kole podlehly děvčatům z Pardubic, třešničkou na dortu bylo závěrečné vítězství nad Slovanem Bohnice, které bylo trochu nečekané a dovedlo děvčata ke konečnému jedenáctému místu. Stejně jako v utkání s Litvínovem, i tentokrát si rozhodující bod zařídily dobře zahranou čtyřhrou.
Za odměnu za předvedené výkony jsme večer navštívili moc hezkou únikovou hru Útěk ze žaláře, ve které jsme trošku namáhali své mozkové závity, trošku se báli, trošku jsme procvičili svůj důvtip a manuální zručnost a hodně se bavili. Společnými silami jsme zvládli do hodiny uniknout, takže jsme ani nemuseli druhý den krečovat zápasy.
Neděle patřila dorostu a i když měla Plzeňský kraj tentokrát reprezentovat naše děvčata (Andrea Hromiaková, Helena Vyletová a Klaudie Holubová) a kluci z Unionu, nakonec zasáhli do bojů i naši kluci (Adam Končal, Matouš Důra a Denis Kuncl), když se v noci ze soboty na neděli odhlásilo družstvo z Ústí nad Orlicí a oni ho zastoupili. Místo chystaného odjezdu na vlak jsme se taxíkem vrátili do herny a hned šli kluci hrát s domácí Ostravou. A je vidět, že jsme je rozehráli dobře, jelikož se dorostenci z Ostravy nakonec stali Mistry republiky. V dalších zápasech jsme porazili družstva z Chodova a z Teplic a až ve finále “B” prohráli s Libercem. To, jak se kluci zvládli poprat s nečekanou událostí dodatečného zařazení do turnaje a ještě zvládli vybojovat celkové velmi dobré desáté místo, čímž se umístili dokonce před původně nominovaným Unionem, stojí určitě za vyzdvihnutí.
Jen o dvě příčky hůře se umístily naše dorostenky, když nejprve prohrály s družstvem z Hluku, pak se všechny tři podílely na fantastické výhře 3:0 nad Aší (Klaudie porazila Terezu Loštákovou, Andrea Veroniku Jánskou a spolu s Helčou pak přidaly rozhodující bod ze čtyřhry), prohráli s vítězkami “B” turnaje s domácí Ostravou a na závěr velmi těsně 2:3 podlehly děvčatům z SK Dobré. V posledním utkání zazářila Andrea a Helena hrála rozhodující zápas v době, kdy už všichni ostatní museli odejít na vlak. Nicméně ani za těchto podmínek utkání vzdát nechtěla, a za své družstvo bojovala do poslední chvíle, čímž bezpochyby naplnila heslo VYHRANÝ ZÁPAS JE TEN, DO KTERÉHO DÁME VŠECHNO A TO BEZ OHLEDU NA VÝSLEDEK! A v tomto ohledu byli vítězové všichni naši hráči a hráčky, za což zaslouží velkou pochvalu a poděkování za vzornou reprezentaci oddílu.