ŠESTÉ MÍSTO Z MČR DRUŽSTEV DOROSTU PRO ROK 2020

Historicky nejlepší umístění z MČR družstev dorostu přivezla naše děvčata Klaudie Holubová a Věrka Jaramillo. Na odloženém mistrovství pro rok 2020, které se mělo původně konat v červnu a z důvodu pandemie bylo přesunuto na konec srpna, dokázaly uspět v silné konkurenci republikových, svazových a nejlepších krajských družstev mládeže a nejprve se probojovaly mezi nejlepší osmičku a následně i do nejlepší šestky. Dívky tak za sebou nechaly např. družstvo Hradce Králové, které den před tím získalo titul Mistryň ČR v kategorii starších žákyň. Věrka Jaramillo pro toto MČR spadala stále ještě do kategorie mladšího žactva, což je určitě velkým příslibem do budoucna.

V této kategorii nás reprezentovali i naši dorostenci ve složení Matouš Důra, Jaroslav Jůza a Denis Kuncl. Chlapci zvládli vyhrát dva zápasy ze čtyř a obsadili tak konečné třinácté místo. Nebýt však velmi těsné prohry se Zlínem ve druhém kole, mohli pomýšlet i na mnohem lepší umístění.

Mezi staršími žákyněmi, které bojovaly v Ostravě o mistrovské tituly o den dříve než dorost, tedy v sobotu 22.8.2020, jsme měli také své zastoupení. Výše zmiňovanou Věrku Jaramillo doplnila v družstvu (další zatím ještě mladší žákyně) Viki Jůzová a obsadily spolu krásné desáté místo. Stejně jako u dorostenek byla základem úspěchu čtyřhra, která se děvčatům oba víkendové dny dařila nad rámec očekávání.

V neděli večer se nám ještě pomocí týmového ducha a spolupráce podařilo uniknout z Hackerova doupěte, najít kódy k odpalovacímu zařízení, zneškodnit bombu a zachránit tak svět 😊. Proto můžeme celý víkend považovat za velmi úspěšný a všem, kteří nás reprezentovali moc děkujeme!