SUVERÉNNÍ VÍTĚZSTVÍ STARŠÍCH ŽÁKŮ NA KRAJSKÉM PŘEBORU DRUŽSTEV

Další ze série přebornických turnajů se uskutečnil v neděli 12. 2. v herně našeho oddílu a o tituly se tentokrát utkala družstva staršího žactva. Na průběh turnaje měl vliv fakt, že se jednalo o neděli před jarními prázdninami v plzeňských školách, což oslabilo některá družstva Unionu a Sokola. A nejvíce to pocítila právě naše děvčata, která se musela obejít bez nejvýše nasazené Klaudie Holubové, čímž se jejich boj o titul a možnost účasti na MČR výrazně ztížil. Náročnou úlohu měla Helena Vyletová, která nesměla ani jednou zaváhat, aby udržela naše šance na první místo při životě. To také splnila a ve dvouhrách nenašla mezi soupeřkami žádnou přemožitelku. Uhrát třetí „vítězný“ bod tak bylo na nejmladší žákyni Věrce Jaramillo, která nastupovala s Helčou do čtyřher a Petře Zuchové, která hrála dvouhry. I když obě děvčata bojovala opravdu statečně a do svých zápasů dala všechno, nakonec se jim starší a zkušenější soupeřky z Horažďovic porazit nepodařilo a naše družstvo tak obsadilo celkové třetí místo.

Družstvo chlapců ve složení Matouš Důra, Adam Končal a Denis Kuncl si šlo naopak pro své zlato zcela suverénně a přebornický titul se jim podařilo získat bez ztráty jediného bodu. I když je nutné podotknout, že druhému Unionu chyběl výborně hrající Matěj Grus, což k tak hladkému průběhu také přispělo.

Klukům i holkám děkujeme za snahu a reprezentaci oddílu a klukům navíc moc a moc gratulujeme k vítězství a postupu na MČR družstev.