VĚRKA JARAMILLO A MATOUŠ DŮRA KRAJSKÝMI PŘEBORNÍKY

Z krajských přeborů dorostu a mladšího žactva, které se uskutečnily tuto neděli v Nezvěsticích, přivezla naše mládež velkou sbírku medailí a cenných umístění. Největším úspěchem jsou ale bezpochyby přebornické tituly v kategoriích jednotlivců, které se podařilo získat Věrce Jaramillo v mladších žákyních a Matouši Důrovi v silné konkurenci dorostenců. Věrka podala ve finále fantastický výkon a porazila úřadující krajskou přebornici v kategorii starších žákyň, Ivu Gallerachovou z Boru. Matouš opět prokázal svou bojovnost, když nejprve v semifinále porazil v náročném utkání 3:2 Adama Závoru z Unionu a následně dokázal dovést do vítězného konce stejně náročnou finálovou bitvu s Matějem Grusem, taktéž z Unionu. Ani jeden z nich však na pomyslném stupínku vítězů nestál z našeho oddílu sám. Denis Kuncl podpořil Matouše svým třetím místem mezi dorostenci a Vikča Jůzová Věrku mezi mladšími žákyněmi. Bronzovými medailemi ze soutěže jednotlivců se ale mohou pochlubit i naše dorostenky. Získaly je Andrea Hromiaková a opět Věrka Jaramillo, které se prosadila i mezi staršími hráčkami.

Mladší žáci mezi jednotlivci sice na žádný cenný kov nedosáhli, ale o to cennější je stříbrná medaile Dana Klimeše a Davida Langa ze čtyřhry. Stejnou hodnotu měla i medaile Adrei Hromiakové a Klaudie Holubové v dorostenkách a Věrky a Viki ve čtyřhře mladších dívek (děvčata k tomu přidala i bronz z dorostu). Třetí místo ze čyřher si odnesli Michal Vyleta s Denisem Kunclem, Matouš Důra, který hrál s Kubou Šperlem z Dobřan a Julča Jaramillo hrající s Eliško Křenovou z Radovánku. Ani ze smíšených čtyřher jsme nevyšli na prázdno a patřili nám všechny 4 bronzové medaile, které se v této soutěži ten den daly získat. V mladším žactvu se jejich držiteli stali Věrka s Davidem a Dan s Viki a v dorostu Matouš s Klaudií a Michal s Andreou. Mezi úspěchy lze každopádně počítat i postup Lenči Cíglerové a Julči Jaramillo mezi osm nejlepších mladších žákyň. Za reprezentaci na přeborech děkujeme i Nelče Cíglerové, Jardovi Tvrdíkovi a Jardovi Jůzovi, kteří sice na žádnou medaili tentokrát nedosáhli, ale bojovali statečně.